Tehtud tööd

MEIST: 

Roheline Ateljee kasvas välja meie perekonna armastusest vana mööbli ja taaskasutuse vastu. Oleme alati eelistanud ajaproovile vastu pidanud, väärikaid asju uutele. Lisaks pärandvarale on meie juurde leidnud tee mitmed teiste poolt ära põlatud mööblitükid. Oleme neid siis puhastanud, parandanud ja tuuninud nii, et külla tulnud sõbrad on hiljem soovinud mõnda asja lausa endale.
Kristel on õppinud sisekujundust ning Argo on hariduselt mööbli disainer- restauraator, tütar Eliisabeth hea käega kunstnik. Üks asi on viinud teiseni, tänaseks oleme asutanud Rohelise Ateljee. Miks ateljee ja miks just roheline? Aga sellepärast, et siin me nii reanimeerime vana mööblit kui jagame oma oskusi ja kogemusi huvilistega. Samas saab meilt osta ka selleks tööks vajaminevaid vahendeid ja materjale. Roheline iseloomustab meie suhtumist ja mõtteviisi laiemalt. 
Inimesed on oma ületarbimisega muutnud maakera juba parajaks prügimäeks. Igaühe käitumine aitab seda protsessi kas kiirendada või pidurdada. Iga taaskasutusse võetud kapp või kummut tähendab madalamat kuhja kodukoha jäätmejaamas, iga ostmata jäetud saepurust kiirmööbliese niisamuti.
Ringmajandusest tõuseb lisaks keskkonnale kasu ka rahakotile, rääkimata sellest, et meie elamised muutuvad isikupärasemaks ning areneb loovus. Ja kui juba tuunida, siis nii säästlikult kui võimalik - sünteetiliste värvide asemel kasutame traditsioonilisi, vanad kultuurikihid meelitame maha uuenduslikul viisil. Värske ilme saanud mööbli viimistleme vahenditega, mis jätavad võimaluse seda soovi korral ka tulevikus kerge vaevaga uuesti muuta.
Esimesel aastal asus Roheline Ateljee Tallinnas, Paavli tänaval, kus meil oli nii töökoda kui ka poeruum valmis mööbli ja viimistlusvahendite müügiks. Energiahindade tõustes eelmisel sügisel otsustasime pisut koomale tõmmata ning kolisime väiksemale pinnale, mis asub Laki 9a. Töö jätkub endise hooga, viimasel ajal enamalt jaolt  tellimustöödega.
Fikseeritud lahtiolekuaegu meil enam ei ole, kuid ette helistades saab ikka värvi ja muud põnevat ostma tulla.
Koha peal on võimalus oma silmaga näha ja käega katsuda erinevate viimistlusvahenditega tehtud töid ning saada tasuta konsultatsiooni oma konkreetse projekti tarbeks. 
Uhkeid paraadpilte pole uues kohas mahti teha olnudki, kuna töö käib nagu laeva köögis. :)
Kui tekkis huvi, tule ise koha peale kaema!